עולים בעיצוב

כתבה מאתר goodesign. 

מעצבת הפנים פרי הדר עיצבה דירה חדשה בבניין מול הים עבור עולים חדשים מדרום אפריקה, והכל נעשה בשלט רחוק

מעצבת הפנים פרי הדר עיצבה דירה חדשה, שאותה תכננה עבור זוג עולים מדרום אפריקה. בני הזוג, שעסקו בעבר בייצור ובייבוא של ברזים, עלו לארץ לאחרונה ועברו להתגורר בדירה שצופה לים במגדלי בריגה החדשים בעיר ימים, בנתניה. את הדירה החדשה תכננה ועיצבה עבורם מעצבת הפנים פרי הדר עם רהיטים שנבחרו ברשת אליתה ליוינג.

"בתחילת התהליך המשותף ביקרתי אותם בביתם ביוהנסבורג ואחרי שראיתי את השיש, המראות ופרטי הזכוכית הרבים מיד חשבתי לעצמי 'זה ממש לא אני, איך אעבוד איתם?'", מספרת הדר, "אך מהר מאוד החלטתי שאמצא את הדרך לחבר בין החומרים שהם אוהבים לבין הסגנון שמאפיין אותי. המשפחה המקסימה נתנה אמון מלא בעבודה שלי, בידיעה שאני קשובה ומבינה את האופי והאהבות שלהם".

בני הזוג שיצאו לא מכבר לפנסיה ביקשו מרחב מגורים שמשדר יוקרה ומשלב בתוכו זכוכית ושיש. הם הביאו עמם מדרום אפריקה אקססוריז רבים וביקשו מהדר לתכנן עבורם מקום של כבוד בעיצוב החדש. אתגר נוסף שעמד בפני המעצבת היה לשחזר עבורם את חוויית המגורים בבית פרטי גדול ומרווח הדומה לזה שהם עוזבים גם בדירה החדשה. לשם כך תכננה הדר עבור בני הזוג חלל ציבורי רחב ידיים, שתי סוויטות שינה מרווחות עם חדרי רחצה צמודים וחדר ארונות גדול.

"העבודה בשלט רחוק, כשאני כאן בארץ והם גרים אלפי קילומטרים מכאן, הצריכה מהסטודיו לספק שירותי ניהול ופרויקטים מקיפים לאורך כל התהליך. כמו כן דאגנו להכין עבורם בכל שלב פרזנטציות מפורטות ומדוקדקות שימחישו בפניהם את הנעשה. בדומה לרבים מהפרויקטים שאני מתכננת עבור תושבי חוץ, אני מהווה עבורם עיניים ואוזניים", מספרת הדר על הדרך המשותפת.

הרהיטים שבחרה הדר עבור חללי הבית השונים נרכשו ברובם ברשת אליתה ליוינג והם מיובאים מאיטליה. הקו העיצובי מתחבר לקו האופייני לבני הזוג. הרהיטים משדרים יוקרה ואלגנטיות וישמשו אותם לאורך שנים. "בחרתי עבורם בפלטת גוונים אחידה בכל הבית כדי לייצר הרמוניה וקשר בלתי אמצעי בין החללים השונים. בתוך כך, הקפדתי לשלב בין חומרים חמים, קרים וטבעיים שמייצרים רכות ומוסיפים שפע של אופי ועניין", אומרת הדר, "בסלון שילבתי מערכת ישיבה מרופדת עור נובוק איכותי. בחלקים מסוימים אף הוטבעה על גבו טקסטורת DIAMOND שמקנה לה מראה עשיר ותלת ממדי. לצד הספה שילבתי שתי כורסאות מרופדות בעור עשיר בגוון התואם את סקלת הצבעים הנעימה. רגלי מתכת הטיטניום מקנות להן מראה קליל, אלגנטי ומרחף", מסבירה הדר.

תמונה: פרי הדר // צילום: עודד-סמדר

השארת תגובה