הוד והדר

כתבה מאתר e-live. 

שמה של מעצבת הפנים פרי הדר הולך לפניה ולא בכדי. משרדה, שיחגוג השנה 13 שנות עשיה, מספק שירותי עיצוב מרמת התכנון ועד להלבשת הבית ואמון על פרויקטים מהמוקפדים והאלגנטיים שנראו לאחרונה. בנוסף מציע הסטודיו השוקק של הדר גם שירותי ליווי ללקוחות עוד טרם רכישת הנכס-כך היא מסייעת להם למצוא את האחד שיענה לצרכיהם ומאווייהם במדויק.

“עיצוב פנים עבורי הוא עניין של תשוקה טהורה”, היא מסבירה בראיון שערכנו עמה. “כדי לחלוק את התשוקה הזו ואת אהבתי לתחום עם לקוחותיי, מיד לאחר סיום לימודי עיצוב פנים בהצטיינות, הקמתי לפני יותר מעשור סטודיו עצמאי לתכנון ועיצוב .  הניסיון המצטבר והמתמשך שלי לצד צמיחתי האישית הובילו אותי להתמחות בתכנון, עיצוב והלבשת דירות יוקרה, בתים מפרטיים, חללים מסחריים בארץ ובחו”ל וללוות לקוחות מקומיים ותושבי חוץ בדרך להגשמת חלומם.”

הדר מייחסת את ייחודיות הפרויקטים עליהם היא אמונה לא במעט לאנרגיה של הלקוחות עצמם: “האנרגיה שלהם מהווה השראה גדולה עבורי, אני נכנסת לעולם של לקוחותיי וכל לקוח מוציא ממני יצירתיות שונה. חשוב לי שבחירת החומרים והצבעים תשקף את הלקוח ותיצור הרמוניה בחלל בו הוא מבלה את רוב חייו, לכן הפרויקטים שלי לא דומים אחד לשני הם לא “copy paste.

לאורך השנים תכננה ועיצבה עשרות פרויקטים בהם בתים פרטיים ודירות יוקרה בארץ ובחו”ל ולאחרונה נכנסה גם לנישת תכנון חללים מסחריים בהם סטודיו לאימונים אישיים חלל מסחרי שלקחה ערום ופרט לתכנון ולעיצוב יצרה מיתוג לחברה כך שאם יחליטו להתרחב ביום מן הימים ויקימו סניפים נוספים, הם מוכנים לצאת לדרך. “המיתוג והעיצוב נעשה בחשיבה על קונספט שמשדר מראה תעשייתי ניו יורקי, ע”י בחירת חומרים וצבעוניות ממוקדת שיצרה אווירה ולוק ייחודי”, היא מסבירה. “בעלי החברה היו לקוחות מושלמים מבחינתי. בראיון ממוקד שערכתי איתם, הם הסבירו את צרכיהם, הגדירו תקציב ולו”ז עבודה, ואז שחררו ונתנו לי יד חופשי. פרויקטים מסחריים מרגשים אותי במיוחד מאחר והם מביאים לידי ביטוי את היצירתיות שלי”.

יכולתה לייצר חללים פונקציונליים ומעוצבים בכפיפה אחת באה לידי ביטוי גם בדירה אותה תכננה ועצבה עבור זוג עולים מדרום אפריקה שצופה לעבר הים במגדלי בריגה החדשים בעיר ימים-נתניה.

בני הזוג, שעסקו טרם יציאתם לפנסיה בייצור וייבוא של ברזים, עלו ארצה בימים אלה ממש ולהם בן נשוי שעתיד להגיע לבקרם מפעם לפעם יחד עם אשתו: “מדובר בזוג ששקל לעלות ארצה וצריך היה את אותו “פוש” קטן שיגרום להם להפוך את החלום למציאות ולבצע את המעבר בצורה החלקה והבטוחה ביותר”, מסבירה המעצבת.

“בתחילת התהליך ביקרתי אותם בביתם ביוהנסבורג ואחרי שראיתי את השיש, המראות ופרטי הזכוכית הרבים מיד חשבתי לעצמי “זה ממש לא אני, איך אעבוד איתם?”, אך מהר מאוד החלטתי שאמצא את הדרך לחבר בין החומרים שהם אוהבים לבין הסגנון שמאפיין את חתימת ידי”, היא מספרת בחיוך. “המשפחה המקסימה הזו, נתנה אמון מלא בעבודה שלי, בידיעה שאני קשובה ומבינה את האופי והאהבות שלהם”.

בני הזוג ביקשו מרחב מגורים שמשדר יוקרה ומשלב בתוכו זכוכיות והרבה שיש. הם הביאו עמם  אקססוריז רבים וביקשו מהדר לתכנן עבורם מקום של כבוד בעיצוב החדש. אתגר נוסף שעמד בפניה היא לשחזר עבורם את חווית המגורים בבית פרטי גדול ומרווח דומה לזה שהם עוזבים גם בדירה החדשה. לשם כך תכננה עבורם חלל ציבורי רחב ידיים, 2 סוויטות שינה מרווחות עם חדרי רחצה צמודים וחדר ארונות גדול.

“העבודה בשלט רחוק, כשאני כאן בארץ והם אלפי קילומטרים מכאן, הצריכה מהסטודיו לספק שירותי ניהול ופרויקטים מקיפים לאורך כל התהליך. כמו כן דאגנו להכין עבורם בכל שלב פרזנטציות מפורטות ומדוקדקות שימחישו בפניהם את הנעשה. בדומה לרבים מהפרויקטים שאני מתכננת עבור תושבי חוץ אני מהווה עבורם עיניים ואוזניים”.

תמונה: פרי הדר // צילום: עודד סמדר

השארת תגובה