הישן הפך חדש

כתבה מאתר בניין ודיור. 

תהליך שיפוץ הבית נחשב לאחת החוויות הפחות נעימות שיש, הוא מלווה בטרטורים, בעלי מקצוע, והוצאות כספיות שכמעט תמיד חורגות מהמצופה. עם זאת, אם תדעו לעשות זאת נכון, תוכלו להפוך כל בית ישן ומנומנם לפנינה עיצובית מרהיבה. בכתבה הבאה תקבלו הצצה לכמה כאלו שעשו את זה נכון, ותוכלו לקבל רעיונות והשראה גם לשיפוץ הפרטי שלכם. בהצלחה.

מנכס להשקעה לבית משפחתי חמים

דרש טיפול דחוף : תוספת חדר שינה על חשבון החלל הציבורי

ביתה הפרטי של המעצבת פרי הדר, בעלת סטודיו לתכנון ועיצוב פנים נרכש לפני כ25 שנים כנכס להשקעה, אך בהמשך החליטה לעבור אליו יחד עם ילדיה. הבית ממוקם ברמת פולג, ובתכנון המקורי כלל ארבעה חדרים. בתכנונו החדש התווספו שני חדרי שינה, אחד מהם על חשבון חלק מהחלל הציבורי, השני תוכנן עבור אחד מהילדים המתבגרים באזור הכניסה לבית, סמוך לחלק מהמטבח המקורי, במטרה לאפשר כניסה ויציאה מבלי להפריע לשאר בני משפחה. כפועל יוצא, תשתיות הצנרת והחשמל של המטבח הועברו לקיר החדש שנבנה בין חדר השינה לחלל הציבורי. מעבר הדירה אפשר לבעלת הבית להיפרד מחפצים מיותרים וכך רוב פריטי הריהוט, האחסון והבישול נרכשו מחדש בהתאם לתנאי השטח בבית החדש. כך תוכנן מטבח פונקציונאלי עם חללי אחסון מותאמים בדיוק לצרכי המשפחה. מכיוון שחדרי השינה אינם גדולים, שולבו בהם ארונות בגדים בהתאמה אישית כך שיתאימו באופן מיטבי לחלל, ויאפשרו למקם מיטה זוגית בכל אחד מהם. בנוסף, כל אחד מהחללים זכה להתייחסות אישית ולהתאמת רהיטי אחסון שאינם קונבנציונליים, דוגמת לוקרים וארוניות, על מנת לאפשר מרווח מקסימאלי.

 

איך תוכלו ליישם אצלכם:  הקפידו על תכנון נכון ומדויק של הצרכים בכל אחד מחללי הבית וכך תוכלו לחסוך במקום. כדאי לתכנן מראש את מיקום הרהיטים והמערכות השונות, עד לרמת הפרטים הקטנים, כמו גודל ארון הבגדים, מיקום המיטה וכו'. במידה והחדר שתרצו להוסיף בא על חשבון החלל הציבורי וסמוך לו, כדאי לחשוב על הקשר בין שני האזורים, לרבות נושא אקוסטיקה, פרטיות, ומעברים נוחים.

הקפידו על תכנון נכון ומדויק של הצרכים בכל אחד מחללי הבית וכך תוכלו לחסוך במקום. תכנון ועיצוב פרי הדר. צילום: סטס שרייבר. ולפני, צילום: יח"צ

השארת תגובה