גוונים של אפור ושחור - דירה מעוצבת ברמת פולג

כתבה מאתר ynet. 

מרפסת חמימה שמשקיפה אל הים, הדום שמשמש כשולחן סלוני ועיצוב לא שגרתי של חדרי השינה – מעצבת פנים מספרת מה הנחה אותה בעיצוב הדירה בה היא מתגוררת עם שלושת ילדיה, וכיצד הצליחה להוסיף לה חדר נוסף, בלי לוותר על תחושה מרווחת.

עברתי לגור לאחרונה עם שלושת ילדי בדירה ברמת פולג, שרכשתי לפני עשרות שנים כנכס להשקעה. המעבר היה מאתגר והצריך תכנון נכון ואפקטיבי של הדירה מחדש, על מנת לענות שתוכל לענות על הצרכים של כולנו. לשם כך הפכתי את הדירה, המשתרעת על שטח של 117 מ"ר, מדירת 4 חדרים ל-5, באמצעות הוספת חדר לטובת בני בן ה-17, על חשבון אזור ששימש חלק מהמטבח.

המטבח החדש תוכנן באופן פונקציונלי ועם הרבה מאוד מקומות אחסון. החזיתות שנבחרו דמויות נירוסטה, ליצירת מראה אוורירי ונקי. במרכז החלל מוקם שולחן, שמשמש כמשטח עבודה ואת המשפחה ביום יום.

הסלון כולל מערכת ישיבה גדולה ונוחה, עם הדום במידות 1.20X1.20 מטר, שמשמש כשולחן סלוני וכמקום ישיבה נוסף כשמגיעים אורחים. ההדום מרופד בעור בגוון קאמל, ששובר את הצבעוניות של אפור ושחור המאפיינת את שאר החלל, ומתחבר היטב לגוון של השולחן במטבח. בנוסף יצרתי במיוחד עבור חלל זה תמונה בסגנון אבסטרקטי, שמשלימה את המראה ומספקת נגיעות של צבע בגווני כחול, שמשתלבים היטב עם הצבעוניות של החלל.

המסה של הקיר הארוך, שמתחיל עם הכניסה לדירה ועד ליציאה למרפסת, אוזנה באמצעות שתי יחידות מידוף עשויות ברזל ועץ, שמוסיפות אופי לחלל. על המדפים מוצבים אקססוריז וכלים נאים. באופן זה נוצררה חלוקה והגדרה של הפונקציות בחלל הפתוח.

המרפסת משקיפה לים ומהווה אזור משמעותי, עבור המשפחה ולצורכי אירוח. הריצוף המקורי חופה בדק איפאה, שיוצר תחושה חמימה המזכירה גינה פרטית. לפינת הישיבה נבחר ריהוט גן עמיד הכולל ספה תלת מושבית ושתי כורסאות מבמבוק ושולחן מעץ מלא. את הפינה החמימה משלימים נרות רייחניים וצמחיה המתחלפת לעונה.

חדרי השינה אינם גדולים. על מנת שיוותרו פונקציונליים אך גם אווריריים שילבתי בהם ארונות בגדים ואחסון בעיצוב לא סטנדרטי, שתופסים פחות נפח ומאפשרים לשלב מיטה זוגית. כך למשל, בחדר של אחד הבנים שולבה ארונית לוקר לבגדים וארונית אחסון נמוכה תואמת המשמשת גם כשידת טלוויזיה. הבגדים שאינם בשימוש יום יומי מאוחסנים בממ"ד, שבתכנון החדש הפך לחדר ארונות אוניברסלי.

כדי לייחד כל אחד מחדרי השינה ולהתאים אותו לאופי בעליו, בחרתי בעיצובים מושקעים ולא קונבנציונליים. כך למשל בחדר השינה של הבן הגדול עבורו נבנתה מיטה המוצבת על במה פריקה שניתן בקלות לפרק ולהעביר מחלל לחלל. על הקיר יצרתי אלמנט תלת ממדי גרפי בשלושה מישורים: מישור הקיר, פרופיל U שקוע ומשושים מרופדים בד שחוצים את מישור הקיר ובולטים החוצה.

בחדר השינה שלי בחרתי להשתמש בצבעוניות מאוזנת על טהרת גוונים של לבן ונגיעות של חום. הטקסטורות הן שמוסיפות ממד של חמימות, כך גם תמונה שיצרתי עבורו ובהתאם לגוונים השולטים בו, שמכניס אופי וייחוד לחלל.

בחדר הרחצה הראשי יצרתי מחיצה בין ארון האמבט למכונת הכביסה והמייבש על ידי נישות צבעוניות בגוון אדום המשמשות כמידוף לתמרוקים ונרות ומסתירות את המכשירים. בחרתי שלא להשתמש באריחים סטנדרטים אלא בשליכט אקרילי בטקסטורה גסה מסקרנת ואת האיזור הרטוב (באמבטיה) חיפיתי באריחי פסיפס.

שילוב בין האדום הדומיננטי לגוונים האפרפרים, יחד עם המרקם של הטיח, יוצרים חלל מסודר, מרגיע שנעים לשהות בו. את הקיר בשירותי האורחים צבעתי בצבע שמן, זאת על מנת שיהיה קל לנקות ולתחזק אותו לאורך זמן.

 

עיצוב פנים פרי הדר (צילום: סטס שרייבר)

השארת תגובה