בשנה הבאה? הכירו את הבתים בישראל בהם כל אחד ירצה לשבת על המרפסת

כתבה מאתר ynet. 

במדינתנו הקטנה והצפופה, צריך לשלם לא מעט כדי ליהנות ממרפסת פרטית הצופה לכחול של הים התיכון, להרי ירושלים או למרחבי מישור החוף. לפניכם כמה דוגמאות שאנו מאחלים לכל אחת ואחד מאיתנו להרשות לעצמנו בשנה הבאה

קרוב לוודאי, שאין איש או אישה, שלא היו שמחים לשבת בשנה הבאה על המרפסת, לספור ציפורים נודדות, או סתם לשתות את הקפה של הבוקר ולצפות בשקיעה בתום יום העבודה. אבל במדינתנו הקטנה והצפופה יש להנאות כאלו יש תג מחיר גבוה.

בבוא השנה החדשה עלינו לטובה אספנו דוגמאות לבתים ולדירות עם מרפסות הצופות אל נופים עוצרי נשימה ושוחחנו עם כמה מהדיירים ברי המזל.

נתניה – נוף אל הים

דירתם של בני הזוג רוז מאנגליה בפרויקט צוקי השמורה בעיר ימים נתניה, נהנית ממרפסת של 23 מ"ר ממנה נגלים נוף השכונה, הדיונות והים, הממוקם במרחק של כחצי ק"מ בלבד. הדירה, ששטחה 135 מ"ר, נרכשה על ידם במחיר של 3.7 מיליון שקל, לשימושם בחופשות הרבות שהם מבלים מדי שנה עם בישראל עם ארבעת ילדיהם, בטווח הגילאים של 24-13.

אם המשפחה, קלודיה רוז, סיפרה בשיחה עם ynet, כי בחיפוש אחר הדירה המתאימה, בני המשפחה שמו דגש על מאפייני האזור והסביבה, אבל לא פחות חשוב, קיומה של מרפסת הצופה אל נופיו הכחולים של הים התיכון. "מכיוון שאני חיה באנגליה, מזג האוויר מאוד שונה מישראל מן הסתם, ולכן היה הכי חשוב שתהיה בדירה מרפסת שצופה אל הים", הסבירה.

רוז הוסיפה, כי היא אוהבת להתבודד במרפסת עם כוס הקפה מדי בוקר וערב, כחצי שעה לפחות בכל פעם. "אני אוהבת לבוא הנה לבד עם הקפה ולהתבונן בנוף, להסתכל על החוף ולהירגע", אמרה. "אני מתחילה פה את היום ומסיימת אותו פה, זה החלק הכי טוב של היום עבורי".

הבחירה במרפסת ולא בגינה היתה מכוונת, כפי שמפרטת רוז: "גינה דורשת תחזוקה רבה ומכיוון שאנחנו לא גרים בארץ, העדפנו מרפסת, שקלה לתחזוק". עיצוב הדירה הופקד בידי מעצבת הפנים פרי הדר, שבחרה בסגנון מודרני-קלאסי, בהתאם לטעמם של בני המשפחה, עם ריבוי מקומות ישיבה במרפסת עבור בני המשפחה, שמרבים לארח.

הנוף הנשקף מהמרפסת בדירתה של משפחת רוז

השארת תגובה